تبلیغات
کارشناس مامایی - دفع پروتئین از طریق ادرار عواقب جبران ناپذیری دارد

کارشناس مامایی

چشمهایت را که گشودی در آغوش من از شوق آغاز زندگی گریستی. وآن زمان بهترین لحظه درزندگی من است

دفع پروتئین از طریق ادرار عواقب جبران ناپذیری دارد

«پروتئینوری» یا دفع پروتئین از طریق ادرار از اختلالات مهم و مختل کننده عملکرد کلیه ها به شمار می رود . 

به گزارش « وب دا » یک عضو هیئت علمی دانشگاه  علوم پزشکی خراسان شمالی و پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری در این باره می گوید: پروتئینوری جزو مشکلات مهم کلیه است که جدی گرفتن آن حیاتی و ضروری به نظر می رسد

دکتر «علیرضا گلشن» می افزاید: کلیه در تصفیه خون نقش به سزایی دارد و در واقع مواد زاید را از خون برداشت می کند که اگر در این مسیر، موادی نظیر قند و پروتئین و خون برداشت و دفع شود فرد با مشکل مواجه می شود.  

وی تصریح می کند: در حالت و عملکرد طبیعی نباید مواد مغذی نظیر پروتئین که ماده اصلی و مغذی بدن است دفع شود زیرا عوارض زیادی دارد و اگر پیگیری و درمان نشود به نارسایی کلیه منجر می شود. 

وی اظهار می دارد: با دفع پروتئین ،آب میان بافتی زیاد می شود و فرد به اِدِم یا ورم شدید دچار می شود. 

به گفته این پزشک متخصص، پروتئینوری جزو اختلالاتی است که بر نسج کلیه تأثیر می گذارد بنابراین مراجعه به موقع و درمان زودهنگام در پیشگیری از نارسایی کلیوی تأثیر به سزایی دارد. 

وی عنوان می کند: مبتلایان به دیابت، فشار خون بالا و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر به پروتئینوری دچار می شوند. 

وی خاطر نشان می کند: این اختلال کلیوی مانند سنگ های کلیوی یا دیگر اختلالات قابل جراحی نیست بنابراین افراد مبتلا باید دوره درمان را به طور کامل، دقیق و منظم طی کنند تا دچار مشکلات و عوارض بعدی نشوند. 

دکتر «گلشن» با بیان این که درمان پروتئینوری به شکل دارویی و نگهدارنده است ، می گوید: گاهی اوقات بیمار به نمونه برداری نیاز پیدا می کند و به طور حتم باید تمام مراحل درمانی را به دستور پزشک اجرا کند. 

وی تأکید می کند: مبتلایان به این اختلال باید مصرف نمک و پروتئین را محدود کنند و مطمئن باشند با درمان به موقع، به نتیجه مطلوبی دست خواهند یافت./116/201[ جمعه 2 اسفند 1392 ] [ ساعت 19 و 02 دقیقه و 44 ثانیه ] [ خانم سعیدکیا ]

[ نظرات() ]